Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.pl lub [wyślij wiadomość poprzez formularz tutaj]
Aby zamówić napisz na sklep@esterydy.pl lub [wyślij wiadomość]. Wysyłka w 24h

Proviron (Bayer) - 50zł


Dostępny


Proviron jest lekiem w postaci tabletek , jest środkiem syntetycznym działającym androgennie, nie posiadając cech anabolicznych.

W medycynie jest stosowany jako lek mający na celu zwiększenie męskich hormonów, dlatego też sportowcy którzy zażywali sterydy stosują go w celu podniesienia własnego testosteronu.

Przyjęto że Proviron bierze się najczęściej po zakończeniu cyklu, ale pamiętajmy co najważniejsze że sam proviron powoduje eliminacje zaburzeń spowodowanych niedoborem testosteronu. Sportowcy a zwłaszcza kulturyści wykorzystują proviron jako środek antogonistyczny estrogenu a także chroni przed aromatyzacją sterydów.

Dawka ogólnie przyjęta to 1 tabletka dziennie czas kuracji zależny jest od niedoboru testosteronu po przebytym cyklu.

Proviron często wykorzystywany jest z innymi środkami niezbędnymi w odbloku np. clomidem lub nolvadexem , co daje o wiele lepsze rezultaty.

Proviron (Mesterolone)
Proviron jest jednym z najstarszych sterydów anaboliczno-androgennych na rynku. Pojawił się po raz pierwszy w 1934 roku i został wprowadzony do obrotu przez firmę Schering. Na przestrzeni lat pojawiał się pod wieloma nazwami, aczkolwiek określenie Proviron pozostało dominujące.

Proviron jest pod wieloma względami wyjątkowym sterydem anabolicznym. Jeśli chodzi o zakres wydajności, nie jest używany w celu promowania dużego przyrostu masy, choć może służyć początkującym kulturystom. Proviron jest znacznie częściej stosowany w redukcji tkanki tłuszczowej.

Jako środek leczniczy, jest jednym z najczęściej używanych sterydów anabolicznych we współczesnej medycynie. Głównym celem jego stosowania jest leczenie niedoborów androgenowych oraz wspomaganie płodności u mężczyzn.

Proviron – funkcje i cechy
Mesterolone jest sterydem anaboliczno-androgennym pochodzącym od dihydrotestosteronu (DHT). Jest jednym z niewielu środków tego typu, które można przyjmować doustnie. Wskaźnik androgenności Provironu to ok. 30-40, a jego ocena anaboliczna wynosi 100-150.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, Proviron ma silną zdolność wiązania hormonu płciowego SHBG. W praktyce oznacza to nasilenie działania innych przyjmowanych sterydów anabolicznych.

Proviron ma również zdolność oddziaływania z enzymem aromatazy, odpowiedzialnym za konwersję testosteronu do estrogenu. Wiążąc się z nim, może faktycznie hamować aktywność aromatazy, zapewniając w ten sposób ochronę przed niepożądanymi działaniami estrogennymi. Nie będzie działał tak silnie, jak inhibitory aromatazy, aczkolwiek jego wpływ można uznać za godny uwagi. W zależności od rodzaju podejmowanego cyklu przez daną osobę Proviron może w pełni zaspokoić wszystkie potrzeby przeciwestrogenowe.

Mesterolone wykazuje także silną skłonność wiązania do receptora androgenowego. Będzie to ponownie wzmacniało działanie innych sterydów, ale co ważniejsze, zwiększy też aktywność metabolizmu poprzez bezpośrednią lipolizę.

Jeśli chodzi o wpływ Provironu na płodność, warto wiedzieć, iż zwiększy on produkcję nasienia. Stanie się to ze względu na to, iż androgeny są niezbędne do stymulacji spermatogenezy. Proviron zwiększy więc liczbę produkowanych plemników oraz znacznie poprawi jakość nasienia.

Proviron – efekty stosowania
Utrwaliło się, że Proviron jest najczęściej stosowany po zakończeniu cyklu. Należy jednak pamiętać, że powoduje też eliminację zaburzeń spowodowanych niedoborem testosteronu. Jest powszechnie stosowany przez sportowców, a w szczególności kulturystów, którzy wykorzystują go jako środek antagonistyczny, a także chroniący przed aromatyzacją sterydów.

Proviron zwiększa całkowity stan wolny innych stosowanych steroidów. Wiele osób używa go podczas etapu redukcji tkanki tłuszczowej. Jego silne wiązanie z receptorem androgenowym powoduje w rzeczywistości przyspieszenie spalania tłuszczu. Jest polecany w szczególności dla osób o szczupłej budowie ciała, chcących podkreślić zarys i widoczność mięśni.

Proviron – dawkowanie
Standardowe dawki Provironu w leczeniu androgenowym lub leczeniu bezpłodności oscylują w zakresie 50-75mg na dzień. Dawkowanie jest zwykle podzielone na 2-3 dawki o wadze 25 mg każda.

W celu poprawy wydajności, dawki Provironu kształtują się na poziomie od 50 do 150mg dziennie. U większości mężczyzn minimalna korzystna dawka będzie zaczynała się od 100mg na dobę. Całkowite stosowanie trwa zwykle od 8 do 12 tygodni.

Skutki uboczne Provironu
Proviron ma jedne z najkorzystniejszych wskaźników dotyczących powodowania skutków ubocznych. Nie powinien być stosowany przez kobiety, jako iż może powodować u nich efekt maskulinizacji.

Mesterelone nie aromatyzuje, a więc nie powoduje ginekomastii ani nadmiernej retencji wody w organizmie. Nie podnosi też ciśnienia tętniczego krwi.

Androgennymi skutkami stosowania Provironu mogą być wypadanie włosów na głowie, nadmierne owłosienie innych okolic ciała oraz powodowanie trądziku. Te działania uboczne są uwarunkowane genetycznie.

Produkt: Proviron
Firma: Schering/Bayer
Ilość: 20 Tabletek
Stężenie: 25mg/tabs
Dostępny
Cena: 50zł
[zamów produkt]